WhatsApp
Yükleniyor...

Web Yazılım

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Web Yazılım

Web Yazılım

Web yazılım nedir sorusuna verilebilecek en kısa cevap; web programlama olarak ifade edilebilir. Aslında sunucular üzerinde çalışan ve kullanıcıların google, yandex, mozilla gibi tarayıcıların üzerinden ulaşıp kullandıkları yazılım türüdür. Diğer bir deyişle, web sitelerinin arka planda çalışan, veri alma ve veri yazma gibi işlemlerin yazılıma dönüştürülmesidir. Bu bağlamda, bilgisayarların donanımsal kısımları hariç kalan her şey aslında bir tür yazılımdır diyebiliriz. Mesela, her türlü işletim sistemi birer yazılımdır. Web yazılım, sitenin içeriğine göre farklı şekilde hazırlanır. Bu nedenle web yazılım dilleri de buna göre değişiklik gösterir. Örneğini e-ticaret, kurumsal, mikro ve özel siteler için farklı yazılımlar gerçekleştirilir.

Web Yazılım Hizmeti  

Web yazılımlar, web sitelerinin ana temelini oluşturan işaretleme diline özellikler katmak için uygulanan yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde kişinin düzeltmesine ihtiyaç olmadan web sitesi kendisini otomatik bir şekilde güncelleyebilir.

Web sitenizde yer almasını istediğiniz tüm kontrollerin ve eklentilerin bir arada olmasıdır. İnternet kullanıcılarının en çok merak ettiği web sitesinin nasıl yapıldığı konusu ise web yazılım ile gerçekleşmektedir.

Web yazılım sayesinde yaratılan bir web sitesi, kullanıcıların görebildiği ve kullanıcıların göremediği iki aşamaya ayrılmaktadır.

Kullanıcıların aktif olarak görebildiği evrede, sitenin logosu, içeriği ve tasarımı yer almaktadır. Fakat internet sitesi sadece karşınıza çıkan görsellerden ibaret değildir. Kullanıcıların göremediği evrede, web sitesinin beyni olarak isimlendirilebilir.

Bu aşamada görselleri bir araya getirmek ve site üzerinden bir komut işi yaptığınızda arka planda göremediğiniz binlerce satırlık kodlardan oluşturulduğunu bilmeniz gerekiyor. İşte bu konular dâhilindeki her şey webtasarimburada.com adresinde mevcuttur.

Profesyonel Web Yazılımı

Web sitesi tasarımı kodlama ile yapılmalıdır. Bu sayede web sitesinin daha sağlam temele sahip olması ve sonradan yapılması gereken değişikliklerin daha kolay yapılması açısından fazlasıyla önemlidir.

Web sitesi yazılımının temel görevi, tasarımda sırasında kodlama dillerinin kullanılmasıdır. Dünya üzerinde en çok kullanılan html,php ve css kodlama dilleri yaygın olarak web site tasarımında kullanılmaktadır. Eğer yüksek seviyede bir web sitesi tasarım yapacaksanız da farklı kodlama dillerini bilmeniz gerekmektedir.

Web yazılım yapılırken, her kodun son satırına kodun ne iş için kullanılacağının dikkatlice yazılması gerekir. Bu şekilde yapılan web yazılımı, web tasarımını geliştirecek olan kişiler için de fazlasıyla kolaylık sağlamış olur.

  • Görsellerin web sitesinde kolaylıkla kullanılabilmesi için sitenin css kodlama dili ile hazırlanması gerekir.
  • Görsel içeriklerin nerede ve nasıl kullanılacağı bu kodlama dili ile oluşturulur.
  • Yönetim paneli genellikle php kodlama dili ile hazırlanır.
  • Açık kaynaklar içermekle beraber geliştirilebilir özelliklere de sahip olmaktadır.
  • Php kodlama dilinin güvenlik temeli güçlü olduğu için çoğu kişi tarafından tercih edilir.
  • Bütün kodlama işlemleri tamamlandıktan sonra son olarak web sitesinin yayınlanma aşamasına geçilir.

Tercih Edilen Yazılım Dilleri

  • Html Yazılım Dili

Html, web programlama kapsamında oldukça büyük bir öneme sahip olan en çok bilinen yazılım dillerinden biri arasında yer alır.  Ayrıca bazı tasarımcılara ve yazılımcılara göre html, tam anlamıyla bir yazılım dili değildir. Çünkü html için çoğu yazılım dilinin çıkış noktası olduğu söylenmektedir.

Web yazılım dilleri arasında en ön plana çıkan bu yazılım dilinin aslında bir işaretleme dili olduğu da söylenebilir. Bir web sitesinin ana tasarımı her seferinde bu dil aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Html, çeşitli kodlar yoluyla bir web sitesinin görsel görünümünü oluşturur. Kodlar aracılığıyla site katılımcıları görselleri, videoları ve metinleri rahatça görebilmektedir. Html, öğrenme açısından da oldukça rahat bir yazılım dili olarak bilinir.

  • Php Yazılım Dili

Php oldukça geniş kapsamlı ve neredeyse sınırsız olan bir programlama dili olarak bilinmektedir. Web yazılım dilleri arasında oldukça özel bir yeri olan bu dili öğrenirken güncellemeniz de gerekir. Her zaman geliştirilen ve güncellenen bir dil olan php, web sitenizi en yüksek seviyeye taşıyabilir.

Bir programlama dilinde hayal ettiğiniz birçok şeyi php ile yapmanıza da imkân verilmektedir. Açık kaynak koduyla dikkat çeken bu web yazılım dilinde kaynak sıkıntısı çekme problemi yaşanmaz. Php aracılığı ile oluşturulan web sitelerini istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

  • Javascript Yazılım Dili

Web yazılım dilleri içerisinde popüler olan bir diğer programlama dili ise Javascript olarak göze çarpar. Bu yazılım dilini html kodları ile birlikte kullanarak yazılımı daha zengin hale getirebilir ve geliştirebilirsiniz. En sık tercih edilen bu yazılım dilinin kullanımı oldukça basittir. Javascript vasıtası ile web sitenizi görsel anlamda daha başarılı bir hale getirmeniz mümkündür.

Javascript ve php dilini de beraber kullanarak site içi kullanıcı güvenliğini yükseltebilirsiniz. Hem site ziyaretçilerinin kullanıcı bilgileri için hem de site güvenliği için bu işlemi uygulamanız önerilmektedir.

  • Css Yazılım Dili

Html ile ortak olarak kullanılan css, sitenizi üst seviyelere taşımaktadır. Bu programlama dili html ile beraber kullanıldığında sitenizin görsel gelişimini css ile tamamlayabilirsiniz.

Web Yazılım Sık Sorulan Sorular

Neden Ted Ajans’ta Web Yazılım Yaptırmalıyım?

Ted Ajans sizin istekleriniz doğrultusunda hareket ederek en iyi web yazılımını gerçekleştirir. Web sayfalarınızın uygun ve kullanıcı dostu sayfalar olmasına dikkat eder. Web yazılım sonrasında oluşabilecek tüm sorunlarda da destek sağlar.

Sunucu Barındırma Hizmeti Nedir?

Sunucu barındırma hizmeti yani hosting, web sitesine ait olan dosyaların saklanmasında ve korunmasında, konu olan web sitesinin internet vasıtasıyla sunma işlemine denmektedir.

Domain Nedir?

Sunucu barındırma hizmeti üzerindeki web sitenize ulaşması için sayıların ya da kelimelerin web sitenizin için tescil edilmesine hosting denir. Kısaca domain yani bir diğer ismiyle alan adı web sitenizin adresi ve ismidir.

SEO Nedir?

Bir diğer adıyla arama motoru optimizasyonu yandex ve Google gibi arama motorlarında kullanıcılarınız tarafından bulunabilmesi için uygun hale getirilmesidir.