WhatsApp
Yükleniyor...

E-Ticaret

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz E-Ticaret

E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz ile Kullanımı ve yönetimi kolay, kullanıcı odaklı Özel Tasarım E-Ticaret Siteleri ile daha çok satış yapın.

Neden E-Ticaret Sitesi ?

İnternet ortamında ticaret yapmak amacıyla kurulan sitelerdir. E-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Nedeni ise internetten alışveriş ve ticaret yapmanın, fiziksel olanına göre daha kolay ve karlı olmasıdır. Fiziksel olarak söz konusu olan giderlerin birçoğu, internet üzerinden yapılan ticarette bulunmaz.

Bu nedenle birçok giderden tasarruf yapma imkanı vardır. İyi kurgulanmış bir e-ticaret sitesi sahibine yüksek kazançlar sağlayabilir.

 

Neden E-Ticaret Sitesi Sahibi Olmalısınız ?

Geleneksel ticarette, ticaret sahibini sınırlayan birçok faktör bulunmaktadır. Mesela çalışma saatleri sınırlıdır. Ayrıca reklam giderleri yüksektir ve geri dönüşü sınırlıdır. E-ticaret sitesi sahibi iseniz:

 • Günün her saati ve haftanın her günü çalışan bir işletmeye sahipsiniz demektir. Üstelik personel ve diğer giderleri de karşılamak zorunda kalmazsınız.
 • Hedef kitlenize ulaşmak için yüksek maliyetli reklam bütçesi ayırmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden verilen reklam bütçeleri düşüktür. Ayrıca internet sitenizde ücretsiz olarak reklam verebilir ve belli bir ücret karşılığında reklam geliri elde edebilirsiniz.
 • Daha fazla ürün seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz. Üstelik depo ve teşhir alanı gerektirmeden. İnternet sitesinde sınırsız teşhir alanına sahip olmuş olursunuz.
 • Sergilemiş olduğunuz ürün hakkında detaylı bilgilendirme yazısı hazırlayabilir, müşterilerinizin ürün ile ilgili daha fazla bilgi edinmesini sağlarsınız.
 • Stok ve maliyet bilgilerini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Sitenize entegre edilebilen yazılımlar sayesinde, ne kadar ürün sattığınızı ve ne kadar ürün almanız gerektiğiniz bilebilirsiniz.
 • Maliyet artışlarından etkilenmezsiniz. İnternet ortamında dalgalanma nadir olacağından dolayı, fiyat artışları sizi etkilemez.

Özel Tasarım E-Ticaret Sitesi

Firmaların ticari faaliyetleri birbirinden farklıdır. Farklı ticari alanlar, farklı çözümler gerektirir. İnternet ortamında yaptıracağınız sitede de size özel çözümlerin sağlanması gerekir. Bu konuda uzman web sitesi tasarımı yapan kişilerden ya da kurumlardan yardım almanız gerekir.

Özellikle firmalara yönelik olarak hazırlanan internet sitelerinde arayüz oldukça önemlidir. Fiziksel mağazalardaki vitrin örneğinde olduğu gibi, sanal ortamda da arayüz, firmanın görünen tarafıdır ve bir tür vitrin görevi görür. Yapılan araştırmalar, insanların görsele daha çok önem verdiklerini gösteriyor.

Dolayısıyla özel olarak yaptıracağınız görsel içeriklerle, potansiyel müşteri adaylarını etkileyebilir, onları sürekli müşteri haline dönüştürebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Yazılımı (Woocommerce Altyapısı)

Wordpress, E-Ticaret Siteleri için kullanılan Woocommerce ile dilediğiniz Özel Tasarım Wordpress E-Ticaret Sitelerine sahip olabilirsiniz.

Arama motoru dostu olduğu için, arama motorları botlarına da siteniz hakkında gereken bilgileri kolaylıkla sağlayabilir. Ayrıca Woocommerce altyapısının faydaları:

 • Herkesin anlayabileceği bir yapıya sahiptir. Hem kod bakımından hem de görsel materyaller bakımından kolaylıkla anlaşılabilir bir yapıdadır.
 • Dilerseniz kendi sunucunuzda, dilerseniz de başka hosting paketleri içinde barındırabilirsiniz.
 • Açık kaynak kodu yapısında olduğu için kolaylıkla güncellenebilir.
 • Tema seçimi açısından zengin çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca özellikle e-ticaret sitelerinde olması gereken modüller açısından da birçok seçeneğe sahiptir.
 • Opencart altyapısı, sağlam bir güvenlik sisteminin entegre edilebilmesi için müsait bir yapıdadır. SSL sertifikaları ve bankaların sanal post uygulamaları da dahil olmak üzere, tüm işlemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlar.
 • Farklı ödeme alternatiflerinin internet sitesi içerisine entegre edilebilmesini sağlar.
 • SEO açısından, arama motorlarına kolaylıkla uyum sağlar ve sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını kolaylaştırır.
 • Farklı firmalardan alacağınız muhasebe yazılımlarını, sitenize kolaylıkla entegre edebilirsiniz. Böylelikle muhasebe işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir ve takip edebilirsiniz.
 • Analiz yapma ve raporlama imkanı sayesinde, internet sitenizin durumunu her an takip edebilir ve önlem alabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi SEO

Ticaret için kurulan internet sitelerinde, kuruluştan daha önemli olan konu, sitenin sürdürülebilir olması ve daha fazla kullanıcının siteyi ziyaret etmesinin sağlanmasıdır. Gerek e-ticaret sitesi olsun, gerekse diğer internet sitelerinde olsun SEO kavramı oldukça önemlidir. SEO başarısı, arama motorlarında internet sitesinin ilk sıralarda yer almasını sağlar.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer alan siteleri ise daha fazla insan ziyaret eder. Ziyaretçilerin sayısının fazla olması ise potansiyel müşterilerin fazla olması anlamı taşır. Tüm bu anlattıklarımız zincirleme birbirine bağlıdır.

E-ticaret sitesinde; Ürün ve sayfa başlıkları, açıklamalar bölümü, başlık etiketleri, görsel alt etiketleri, Canonical yapısı, Rich Spinned ve 301 yönlendirmeler gibi önemli detayların bulunması gerekir. Tüm bu saydıklarımız sitenin aynı zamanda SEO uyumlu olması için gereken detaylardır. Ayrıca, site içerisinde yer alacak görsel ve yazınsal içeriklerin de çok iyi kurgulanması ve hazırlanması gerekir.

E-Ticaret Sitesinde Tasarımın Önemi

Bir mağazayı ziyaret ettiğimizde ve o mağazadan bir ürün satın aldığımızda, belli bir deneyim kazanmış oluruz. Satın aldığımız ürün beklentilerimizi karşılıyorsa, satın aldığımız yer hakkında olumlu düşüncelere sahip oluruz.

Aynı şekilde; mağazada karşılanma şeklimiz, mağaza çalışanlarının bizimle nasıl ilgilendiği gibi durumlarda, o mağazaya bir daha gidip gitmeme konusundaki fikrimizi belirler.

Aynı durum internet siteleri için de geçerlidir. Arama motorları kriterlerini belirlerken, kullanıcı deneyimlerini esas alır. Yani internet sitelerine kullanıcıların neden geldiği, ne aradığı ve sitede ne kadar kaldığı gibi genel konularda, arama motorları belirli kriterler belirler.

Yapılan araştırmalar, e-ticaret sitelerini ziyaret edenlerin sadık müşteriler olduğunu ortaya koyuyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz kritlerler yerine getirildiğinde bu durumun böyle olduğunu anlıyoruz.

Bu yüzden bir sitenin tasarımı, kullanıcı memnuniyeti adına değer kazanıyor. İngiltere’de 1000 internet kullanıcısı ile yapılan bir çalışmada, e-ticaret siteleri test edildi. Yapılan çalışmada kişilerin internet sitelerinden neden kaçtığı tespit edildi.

Çıkan sonuçlara göre site ziyaretçilerinin; sitede karmaşık bir menü sistemi olması, ürün önerilerinin zayıf kaldığı, kullanıcıların siteden alışveriş yapmak için üye olma zorunluluğu şartı öne sürülmesi, satın alınan ürünlerin ne zaman teslim edileceğinin belirtilmemesi, sitenin yavaş olması ve geç açılması gibi nedenlerden dolayı siteden hemen uzaklaştıkları ortaya konuldu.

Dolayısıyla site tasarımınızın mükemmel olması gerekiyor. İyi bir web uzmanı ile çalışarak bunu sağlayabilirsiniz. Siteyi ziyaret edenlerin ilk dikkat ettikleri konu görselliktir.

Öncelikle internet sitesinin iyi bir görsel tasarıma sahip olması gerekir. İkinci sırada ise ziyaretçilerin sitede kolay gezinmeleri geliyor. Ürün açıklamalarının ayrıntılı olması ve kullanıcıları tatmin etmeleri de bir diğer konu olarak site sahiplerinin karşısına çıkıyor.

Paket Değil Müşteriye Özel Çalışmalar

Güncellenebilir ve üst seviyede olması gereken e-ticaret sitelerinde paket hizmeti satın almak, bir tür kendini kısıtlama olarak site sahibine dönecektir. Paket satın alındığında kullanılmayan özellikler için de ücret ödenmesi gerekir. Oysaki ihtiyaca özel çalışmalar yaptırıldığında, hem paradan, hem de zamandan tasarruf edilebilecektir.

Mesela e-ticaret sitenizde tüm çalışmaları yaptırdınız ve yalnızca ürün açıklaması ile ilgili çalışma yapılması gerekiyor. Yalnızca ürün açıklaması çalışması yaptırdığınızda, paket dahilinde açıklama yer alsa bile diğer maddelere boşuna para harcamış olacaksınız.

İnternet siteniz için neye ihtiyacınız olduğunu tam olarak bilemeyebilirsiniz. Zaten sitenizin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için bir uzmanla çalışıyor olmanız gerekir. Gerekli yönlendirmeleri de aynı uzman kişiden yardım alarak yapabilirsiniz.