WhatsApp
Yükleniyor...

Adwords (Reklam Yönetimi)

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Adwords (Reklam Yönetimi)

Adwords (Reklam Yönetimi)

Google arama sayfası sonuçları, organik arama sonuçları ve ücretli reklamlardan oluşmaktadır. Organik sıralamalarda yer alabilmeniz için uzun bir sürece ve bu doğrultuda seo çalışmasına ihtiyacınız olacaktır. Ancak potansiyel müşterilere zaman kaybetmeden ulaşmak isteyen işletme sahipleri, Google Ads (AdWords) servisini kullanarak hemen reklam vermeye başlayabilir. Böylece istenen kelimelerde ilk sayfa hatta ilk sıralarda olmanın avantajlarından hızlı ve zahmetsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Google Ads Uzmanı Kimdir?

Google Ads Danışmanlığı sürecinde ilgili ekipte bulunan, kendisini Google reklamları ve teknolojileri konusunda geliştiren, araştırmalar yapan ve yenilikleri takip eden kişileri Google Ads Uzmanı olarak tanımlamak mümkündür.

Google Ads anahtar kelime bazlı, görüntülü ya da re-marketing çalışmalarınızda sizlere tam ve profesyonel servis sunmaktayız. Google reklamlarında 16 yıllık tecrübemiz ve bilgi kaynağınımız ile size en verimli bütçeler doğrultusunda maksimum sayıda yeni ziyaretçi sağlayacağımızı söyleyebiliriz.

Google Ads reklamlarının temelinde olan anahtar kelime bazlı reklamlar, görüntülü reklamlar ve re-marketing reklamları size sunabileceğimiz ve danışmanlığını yapabileceğimiz temel Google Ads alanlarıdır. Bizimle çalışarak sizi sektörünüzle ilgili yeni hedef kitlelere ulaştırmamız mümkün.

Google Ads ile Çalışma Süreçlerimiz

Anahtar Kelimeleri Belirleme

Öncelikle firmanıza ait anahtar kelimeleri analiz eder, tıklanma olasılığı, rekabet durumu gibi bilgileri raporlarız. Bu çalışma sonrasında her bir kelime için bir tıklama başı teklif belirleriz. Çok titiz çalışıp, her bir kelime için ayrı fiyatlar belirleriz.

Günlük Bütçe Belirleme

Reklamlarınızı en etkili şekilde sunmak için günlük bütçenizi belirleriz. En az bütçe ile en fazla ziyaret almanız için gerekli optimizasyonları sağlarız. Sürekli gözlem ve iyileştirme ile Google Ads çalışmalarımızı sürdürürüz.

Reklamın Gösterileceği Lokasyon Seçimi

Firma profilinize göre reklamlarınızı yerel ya da tüm Türkiye olarak belirleriz. Burada önemli olan size en yüksek dönüşü sağlamaktır.

Reklamların Hazırlanması

Metin reklamlarınızı en optimize edilmiş, kalitesi yüksek olacak şekilde ayarlarız. Tek bir reklam ile değil birden fazla reklam ile çalışmalara başlarız ve daha etkili olan reklamı kullanmaya ve ona alternatifler üreterek daha yüksek verim almanızı sağlarız.

Sürekli Gözlem ve İyileştirme

Reklamlarınızı sürekli olarak inceleriz, günlük bütçenizi dengeler anahtar kelimeleriniz için oluşturduğumuz teklifleri size 1 kuruş dahi fazla harcatmamak adına devamlı kontrol eder ve iyileştiririz. Günlük olarak negatif kelime takibi yapar, gereksiz tıklama almanızın önüne geçeriz. Örneğin muhasebe programı kelimesi üzerine reklam verdiniz... Amacınız size ait muhasebe programının insanlar tarafından görüntülenmesi ve bu programı onlara satmak. Fakat ücretsiz muhasebe programıkelime öbeği ile tıklama aldığınızı varsayın... Ya da benzer şekilde muhasebe programı eğitimi kelime öbeği sizinle alakalı değildir... Bu tıklamalarda bütçeniz boşa harcanaktır. Bu örneğe bağlı olarak "ücretsiz" ve "eğitimi" kelimesinin negatif kelimelere eklenmesi gerekliği ortaya çıkar. Bu ve benzeri negatif kelimeleri günlük takip ederek listenize eklemeniz size ciddi bir maddi tasarruf sağlar. Bu süreci de sağlıklı olarak profesyonel bir Google Ads ajansı ile çalışarak sağlayabilirsiniz.

Neden Reklam Danışmanlık Hizmeti Almalıyız?

Sizin adınıza reklam kampanyalarını profesyonel olarak yönetir ve optimize ederler. Sonuç olarak; daha düşük bütçelere (harcamalara) daha fazla gösterim ve dönüşüm alabilmenize olanak sağlarlar.

Biz Google Sertifikalı İş Ortağı ve Partneri olarak dijital reklamcılıkta profesyonel çözümler üretmekte ve online olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.

SEO mu Google Ads mi?

Her ikisi de web sitenize yeni müşteriler ve ziyaretçiler çekmenin, internet satışlarını artırmanın en etkili yolları arasındadır. Bazı durumlarda “SEO” ve reklam çalışmalarını eş zamanlı olarak yürütmek gerekebilir. Bu tamamen sizin sektörünüze ve rakiplerinize bağlı bir durumdur. Her iki pazarlama yönteminin de kendi içinde avantajları ve dezavantajları bulunur. Seo uzun bir süreçten oluşur ancak ücretsiz ve kalıcıdır. Google Arama Ağı Reklamcılığı ile hemen üst sıralarda gözükebilirsiniz fakat bunun için sürekli ödeme yapmanız gerekir. Ek olarak Google Ads ile sadece telefonla aramalara harcama üreten bir kampanya da oluşturabilirsiniz.

Google Reklamları neye göre sıralanıyor?

Google reklam servisi açık arttırma sistemine göre çalışmaktadır. Reklam vereceğiniz kelime grupları için maksimum bir Tıklama Başına Maliyet (TBM) belirlersiniz.  Teklifiniz diğer firmaların maks. TBM değerine ve kalite puanına göre bir sıralama alır. Yani sizden daha düşük teklif veren bir firmanın, bu kelimedeki kalite puanı sizinkinden fazlaysa; sıralamada sizin önününüzdeki bir konumda yer alabilir.  Google Ads hizmetinde tam olarak “Parayı veren düdüğü çalar” mantığı bulunmamaktadır. Arama motoru reklamlarına rakiplerinizden daha fazla bütçe ayırsanız da Google, ilk sıra garantisini hiçbir zaman vermemektedir.

Kalite Puanı nedir, ne işe yarar?

Google, ziyaretçilere aradığı sorgu ile en iyi eşleşen siteleri göstermek ister. Bu ücretli arama sonuçları için de geçerlidir. Kullanıcının isteğini karşılamayan ve onları memnun etmeyen spam, aldatıcı reklamlar arama motorları tarafından tasvip edilmemektedir.

Bu yüzdendir ki reklamveren siteler her anahtar kelime için 1 ile 10 arasında farklı bir kalite puanına sahiptir. Kalite puanı yüksek olan bir site rakip firmalardan daha düşük harcamalar yaparak (tıklama başı maliyet) onların üstünde yer alabilir.

Arama sonuçlarında kaç adet reklam gösterilir?

Bir arama sonucunda ilk sayfada en fazla, üst kısım için 4 (dört); alt kısım için 3 (üç) adet ücretli reklam gösterilir. Sonraki sayfalar için alt kısımda maksimum 3 adet reklam olacak şekilde gösterim yapılmaya devam edilir.

Google’da arama yapan kullanıcıların ikinci sayfaya geçme oranının ortalama %5’den az olduğu biliniyor ve bu da oldukça düşük bir rakam. Sonuç olarak reklamlarınızın ilk sayfada yer alması daha geniş kitlelere seslenebilmeniz adına büyük önem taşıyor.